نام‌کاربری:  
رمزعبور:     

بزودی
    انتخاب بهترین کاربر ماه
    چه کسی بهترین کاربر ماه است؟
By : MyBBSkin.CoM

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدرت پنج نگهبان
پاداوان
*

وضعيت : آفلاین
پست‌ها:90
اعتبار: 1
تشکر ها: 130
237 تشکر شده در 91 ارسال

سکه: 1,431.96Ω

ارسال: #1
قدرت پنج نگهبان
سلام
خب آقا من یه مدت نبودم و.... ولش....
این مججموعه قدرت پنج نگهبان نوشته ی آنتونی هورتیس و ترجمه خانم گرگانی هست که از نشر تندیس منتشر شده و البته فک کنم که یه نشر دیگه هم منتشرش کرده ولی ظاهرا ترجمه ی تندیس بهتره...
داستان در مورد موجوداتی به نام یشینیانه که ده هزار سال پیش در روی زمین زندگی می کردند ولی توسط پنچ نگهبان که چهار پسر بچه و یک دختر هستند از زمین به بعدی دیگر تبعید می شوند و حالا دوباره به زمین برگشتند و این پنج نگهبان دوباره باید جلوشون رو بپیرند و برشون گردونند همون جایی که بودند.
حالا اینکه این داستان شبیه یکی از رمان های داخلی هست که اتفاقا جلد دوش هم همین چند وقت پیش اومده بیرون یا اینکه این خیلی به اون شبیه یا اون به این کاری نداریم حالا.....
ولی.....
خب در کل باید بگم که کتاب خوب بود و البته ایده ی کلیشه ای داستان خوب پیاده شده بود و جاذبه اش شما رو می کشید. هر چند به نظر می رسید که نوعی تاریکی حس ترس سراسر داستان رو پر کرده حتی زمانی که پیشینیان هنوز دوباره به این دنیا نیومده اند باز هم این تاریکی و پلیدی در داستان موج می زنه که البته این موضوع برای نویسنده ای که برای تولدش از مامان بزر گش جمجمه ی انسان کادو گرفته زیاد مایه ی تعجب نیست!
در مورد داستان زیاد چیزی نمی گم تا لوث نشه....
ولی یه چند تا نکته که به نظرم می رسه اینه که حوادث جلد آخر تا حدود زیادی قابل پیش بینی می شه و البته کلک خیلی خیلی خوبی زد این دوستمون آنتونی کلی حال کردم و خیلی خوب حفره های داستان رو پر کرد(منظورم اونجاست که متیو می ره کتاب زندگیشو می خونه.)
اما بعضی جاها به نظرم حوادث همینجوری الکی اتفاق می افتند و شخصیت داستان کار خاصی رو انجام نمی ده (مثال .....توی جلد آخر وقتی جیمی و هالی دارن می رن دنبال اون خانم معلمه که نمی دونم اسمش چی بود جیمی از قدرتش هیچ استفاده ای برای جلوگیری از اونچه قرار اتفاق بیافته نمی کنه.
بد نکته ی دیگه اینکه نویسنده انگار زیاد با مسائل ساسی و دینی توی داستان درگیر بوده که حالا زیاد روش بحث نمی کنم که از صد تا جا تو تالار نیان خفتمون ولی تاینو گوشه ذهنتون داشته باشین که اگه دقت کنید به این دو نکته خیلی چیز ها تو داستان معنی می ده.....
حالا خلاصه اینکه این نقد نبود یه جور معرفی کتاب بوده و اینکه اگه کسی کتابو خونده بیاد تو تاپیک دربارش ببحثیم و اینا....
موفق باشید
13-07-2014 10:40 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Sarjokhe , بوفچه
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme Design by امید کریم زاده

وب سایت طرفداران فانتزی ایران ، یکی از اولین سایت های ایرانی با موضوع ادبیات و ژانر فانتزی است که با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان ایرانی با این گونه ادبی که در ایران به تازگی گسترش پیدا کرده است. این سایت در تاریخ بیست و نهم مرداد ماه سال 1388 شمسی برای بار دوم سیستم مدیریت محتوای خود را تغییر داد و بازگشایی شد و تمامی مطالب و آرشیو های سایت متعلق به بعد از تاریخ مذکور می باشد. این سایت از سال 1392 در آدر س http://fwi.ir/forum به فعالیت خود ادامه می دهد.