نام‌کاربری:  
رمزعبور:     

بزودی
    انتخاب بهترین کاربر ماه
    چه کسی بهترین کاربر ماه است؟
By : MyBBSkin.CoM

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پارسیان و من
Blood Princess

وضعيت : آفلاین
پست‌ها:28
اعتبار: 0
تشکر ها: 19
91 تشکر شده در 29 ارسال

سکه: 726.96Ω

ارسال: #1
Information پارسیان و من

[عکس: 7d52bcb35807.jpg]

پارسيان و من شورش نثر است عليه نظم كهن، شورش رمان است عليه اسطوره و حماسه، واسازي و بازسازي متون مقدس و تاريخ همچنين باز تفسير آنهاست، در شرايط نوين. در زمانه‌اي كه ادبيات وارداتي در كشورمان هر روز ابعاد گسترده‌تري مي‌يابد پديد آوردن چنين رماني ارزشمندتر مي‌نمايد، به ويژه آن‌كه تب امروز جامعه براي بيشتر دانستن در مورد گذشته‌ي خود، دست‌مايه‌ي خوبي براي انتشار چنين كتاب‌هايي است.

پارسيان و من پيوندي ژرف ميان خواننده‌ي خويش و اسطوره‌هاي كهن ايراني برقرار مي‌كند، همچنين به انتقال درون مايه‌ي فرهنگ ايراني به نسل امروز مي‌پردازد. از بن و بيخ مي‌كاود و درك خويش شناسي را براي خواننده‌اش فراهم مي‌آورد.
[عکس: d9dabe52805a.jpg]

پارسيان و من رماني است كه آرزوها وخواسته‌هاي يك ملت را براي آزادي از بند ستم به تصوير مي‌كشد، ستمي كه در طول هزاره‌ها با آن در نبرد بوده است. در كاخ اژدها همواره پليدي با سياهي نشاني داده مي‌شود، كاخ ديوان سياه است و كاخ اژي‌دهاك تيره و پژمرده، گويي كه هميشه اهريمن در لباس تيره نمايان مي‌شود، اما هر كجا دودي هست حتمن آتشي نيست، گاه اهريمن و نيروهايش در لباس پاكي و اهورايي متجلي مي‌شوند، هميشه نبايد در سياهي اهريمن را جست و در سپيدي و نور پاكي را.

[عکس: e767243ca8f5.jpg]

اين سپيد يا سياه ديدن و خاكستري نديدن امروزمان شايد از دواليته‌اي است كه قوم آريايي از ديرباز و پيش از ورود به سرزمين انشان در خاطر خويش دارد. زبان نوشتاري اين مجموعه آزاد و بي‌پيرايه است و از بسياري از تابوها گذر كرده است، مي‌خوارگي در اين اثر نمودي فراوان دارد، يا آنكه روابط عاشقانه‌ي ميان ماننا و اردشير (راوي و شخصيت اصلي داستان) از حدود بسته‌ي سياست‌هاي آموزش و پرورش ما فراتر مي‌رود.

نام‌هاي كهن ايراني و پارسي با ريشه‌ي اوستايي و پارسي باستان در جاي جاي كتاب چشم نوازند.

سه گانه‌ي پارسيان و من هر يك شخصيتي از تاريخ كهنمان را به تصوير مي‌كشد: اژي‌دهاك (ضحاك)، رستم و كوروش.

این سه جلد واقعا جذاب و قشنگن..به شدت پیشنهاد میکنم اینارو بخونین.
منبع:اینجا
شرمنده..منبع رو یادم رفته بود.
نظری،سخنی،بحثی،نقدی داشتین اینجا بگین.

باتشکر

Liz
امضای LizBeth:

ای دل من،گرچه-در این روزگار-

جامه رنگین نمی پوشی به کام،

باده رنگین نمی بینی به جام،

نقل و سبزه در میان سفره نیست،

جامت-از آن که می باید-تهی است،

ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم!

ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب!

ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم ازبهار.

گر نکوبی شیشه غم را به سنگ؛

هفت رنگش می شود هـفـتـاد رنـگ!
(آخرین ویرایش در 06-07-2014 07:37 PM توسط LizBeth.)
06-07-2014 06:56 PM
بازدید از وبسایت این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: reyna , بوفچه , «برانابوس»

*

وضعيت : آفلاین
پست‌ها:338
اعتبار: 6
تشکر ها: 495
881 تشکر شده در 341 ارسال

سکه: 546.37Ω

ارسال: #2
RE: پارسیان و من
سلام و درود
به شدت من با کپی پیست مخالفم و اگه متنی رو از جایی کپی میکنین منبعش رو هم ذکر کنین :|
تاثیر شدید روی وجهه سایت داره
این لینک متنه البته ممکنه از یه جای دیگه کپی شده باشه ولی خوب نیس عین همون متن رو بیارین اونم بدون منبع
امضای «برانابوس»:

[عکس: happy%20sunset%20ready.jpg]

«خودت باش واقعی رد شو بشکون شاخ دیو
هرچی هستی خر نباش قانع به کم نباش»

چشم مشتی ، دیگه خودمم

[عکس: 5531506v8t9v3pk7m3dixvjiav.gif]
(آخرین ویرایش در 06-07-2014 07:14 PM توسط «برانابوس».)
06-07-2014 07:12 PM
بازدید از وبسایت این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: LizBeth , بوفچه
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme Design by امید کریم زاده

وب سایت طرفداران فانتزی ایران ، یکی از اولین سایت های ایرانی با موضوع ادبیات و ژانر فانتزی است که با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان ایرانی با این گونه ادبی که در ایران به تازگی گسترش پیدا کرده است. این سایت در تاریخ بیست و نهم مرداد ماه سال 1388 شمسی برای بار دوم سیستم مدیریت محتوای خود را تغییر داد و بازگشایی شد و تمامی مطالب و آرشیو های سایت متعلق به بعد از تاریخ مذکور می باشد. این سایت از سال 1392 در آدر س http://fwi.ir/forum به فعالیت خود ادامه می دهد.