نام‌کاربری:  
رمزعبور:     

بزودی
    انتخاب بهترین کاربر ماه
    چه کسی بهترین کاربر ماه است؟
By : MyBBSkin.CoM

نظرسنجی: به این کتاب از ۱۰ چند نمره می‌دید؟
۱۰
۹
۸
۷
۶ به پایین!
[نمایش نتایج]
توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می‌توانند رای شما را ببینند.
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلتـــورا
Labyrinth
*

وضعيت : غایب
پست‌ها:200
اعتبار: 8
تشکر ها: 118
490 تشکر شده در 198 ارسال

سکه: 5,129.20Ω

ارسال: #1
Smile دلتـــورا
« در جستجوی دلتورا»
جنگل‌های سکوت
دریاچهٔ اشک
شهر موش‌ها
شن‌های روان
کوهستان وحشت
هزارتوی هیولا
درهٔ گمشدگان
بازگشت به دل

«سرزمین سایه های دلتورا»
غار وحشت
جزیره‌ی توهم
سرزمین سایه ها

«اژدهایان دلتورا»
لانه ی اژدها
دروازه ی سایه
جزیره مردگان
خواهر جنوب

نویسنده: جنیفر روو
کشور: استرالیا
ژانر: فانتزی، شمشیر و جادوگری
نشر: اسکلاستیک
نشر: ۲۰۰۰–۲۰۰۴
نوع رسانه: چاپی (جلد کاغذی)

در جستجوی دلتورا داستانی فانتزی و متشکل از سه مجموعه، نوشتهٔ امیلی رودا نویسنده ی استرالیایی است. داستان درباره ی سه همسفر است که سرزمین تخیلی دلتورا را به دنبال تکمیل کمربند دلتورا و شکست خادمان ارباب سایه های اهریمنی زیر پا می گذارند. نخستین نسخه ی مجموعه ی اول در سال ۲۰۰۰ میلادی در استرالیا به چاپ رسید و اکنون نیز در ۳۰ کشور به فروش می رسد. در فوریه ی ۲۰۱۰ این مجموعه در کل ۱۵ میلیون و در استرالیا ۲ میلیون نسخه فروش داشته است. سه مجموعه شامل ۱۵ کتاب می شوند که ۸ کتاب اول در جستجوی دلتورا، ۳ جلد بعدی سرزمین سایه ها ی دلتورا و ۴ جلد آخر اژدهایان دلتورا نام دارند. تمامی کتاب های این مجموعه در ایران با ترجمه ی خانم محبوبه نجف خانی و توسط انتشارات بنفشه به چاپ رسیده است.

منبع: http://fa.m.wikipedia.org/wiki/در_جستجوی_دلتورا ( + خلاصه‌ی کتاب‌ها)

من حماسه‌ رو کامل نخوندم(تا آخرِ شهر موش ها خوندم :) )، اما جدا از این‌که کمی بچگانه و سریعه(دلایلی كه نخوندمش!)به نظرم داستان جالبی داره و نویسنده با خلاقیت سرزمین "دلتورا" رو خلق کرده.

نظر یا انتقادی اگه دارید می‌تونید بگید، نقاط قوت نقاط ضعف، صحنه هایی که دوست داشتید و داستان و نثر و غیره...
کلا این‌جا برای دلتوراست دیگه!
امضای هاریو مارالاهیس:

من کودکی بودم
كه می‌دوید و دست تکان می‌داد
برای بادبادکی كه با بادها می‌رقصید
و او را نمی‌دید...
14-06-2014 12:12 AM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: دیانا جنکینز , بوفچه , ادموند پونسی , Darya77
پاداوان
*

پست‌ها:65
اعتبار: 2
تشکر ها: 30
205 تشکر شده در 66 ارسال

سکه: 1,846.98Ω

ارسال: #2
RE: دلتـــورا
سلام
خب... دلتورا کتاب خوبی بود من اول از همه اتفاقا شهر موش ها رو خوندمTongue
دلتورا کتاب فوق العاده ای بود. موجوداتی که توی این کتاب نویسنده ساخته بود قابل ستایش بودن. شخصیت ها جالب بودن و هیولاهای هر کتاب به طور خارق العاده ای قابل لمس بودن. نثر داستان هم خیلی خوب. فضا سازیش هم خیلی خوب بود. من اوم...چهارسال پیش خوندم این کتابو. اون موقع کارتونش می دیدم!Tongue
اشکالش این بود همه ی کتاباش یه مسیر مشخص داشتن! اونا دنبال یه جواهر می گردن بعد آخر داستان پیداش می کنن.
اما داستان هایی که برای همین مسیر های تکراری نوشته شده فوق العاده خلاقانه و قشنگ بود.
مرسیCool
امضای دیانا جنکینز:

پیر شدیم ولی بزرگ نه...

[عکس: 17b952888788c9c05149214b8cead89d.jpg]
14-06-2014 11:40 AM
 تشکر شده توسط: بوفچه , هاریو مارالاهیس , ادموند پونسی , Darya77
Light Knight

وضعيت : آفلاین
پست‌ها:429
اعتبار: 13
تشکر ها: 2156
1118 تشکر شده در 427 ارسال

سکه: 9,496.30Ω

ارسال: #3
خب انگار با درخواست من موافقت که نشد، هیچ، نظری هم ندادنDodgy

حالا بریم سراغ نقدنیشخند

دیانا راس می گه، داستان رو خیلی خطی جلو می برد، و با اینکه چن جایی سعی کرد غافل گیری به وجود بیاره، اما چندان موفق نبود. مثلا چی می شد آخر یکی از جلد های گوهریابی(نیشخندهمون دلتورا کوئستنیشخند)، به جای گوهر با یه سرنخ مواجه بشن و مثلا تو جلد بعدش دوتاشو همزمان گیر بیارن؟

نویسنده وقتی لیف گم شده بود تو شنزار، شدیداً سعی کرد گمگشتی رو نشون بده، اما به جای نشون دادن گمگشتی و پریشانی لیف، ما رو گمراه و بی حوصله کرد:|
من هنوزم که هنوزه اونا رو نخوندم
مسابقات ریت میر شدیداً ریتمی گلادیاتورانه دشات که فقط اسم اونا رو یدک نمی کشید.
داستان گاهی اوقات خیلی کسل کننده بود
بعضی جاهاش خیلی قشنگ بود، تا حدی که یه بار عنوان کتاب رو چک می کردم ببینم دلتورائه واقعا؟Hammer

و همینا دیه...
کلا نقد کردن یادم رفتهHammer

ویرایش مدیر:
خودم منتقل می کنم
گویا ناظرین خوابن! :-"
امضای ادموند پونسی:

و در آنجا که سکوت است و سکوت است و سیاهی...

[عکس: 8d13cf26c4b4.jpg]

چقد ملت امضای منو می خونن و حرف گوش می کنن...
ینی الان شماره حساب بدم پول هم می ریزین به حسابم؟Hammer
(آخرین ویرایش در 25-06-2014 11:40 PM توسط Klaus.)
25-06-2014 11:27 PM
بازدید از وبسایت این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: بوفچه
نام کاربری ام دینا خونده می شه
*

پست‌ها:68
اعتبار: 4
تشکر ها: 93
227 تشکر شده در 68 ارسال

سکه: 1,857.01Ω

ارسال: #4
دلتورا.... دلتورای عزیز.... اولین مجموعه ی فانتزی که من خوندمش....
وقتی من خوندمش و خیلی خیلی دوستش داشتم اول راهنمایی بودم.... حتی همون موقع هم تا وقتی که دو تا مجموعه ی بعدی بیاد دوستام می گفتن که خیلی بچگانه است
شاید الان قبول داشته باشم که این مجموعه... ساده بوده. اما هنوز هم براش احترام زیادی قائلم و به نظرم خیلی جذابه؛ اونقدر جذاب که بچه ای رو که تا 11-12 سالگی سرش فقط تو کتاب های ستاره شناسی و اخترفیریک بوده، از اون دنیا بکشه بیرون و پرتش کنه وسط یه سرزمین خیالی و مجبورش کنه 8 تا کتاب مجموعه ی اول رو توی یه هفته تموم کنه. به خاطر همین برای بچه ای که تازه می خواد فانتزی خوندن رو شروع کنه این مجموعه رو بدون شک اوایل لیست قرار می دم

همون طور که بچه ها گفتن داستان هر جلد ساده است... سه نفر به دنبال یه گوهر... یه تیکه ی فلوت.... یا یه اژدها می گردن.
اما توی همین سادگی یه سری معما مطرح می شد که به نظر من جذاب بود. داستان مثل یه پازل بود.... نه یه پازل سخت با تیکه های ریز و شبیه هم که آدم رو دیوونه کنه؛ پازلی که تیکه های نسبتا درشت داره و از همون اول می شه شکل آخرش رو حدس زد؛ اما باز هم می شد تا آخر برای پیدا شدن همه ی تیکه ها و کنار هم قرار گرفتنشون صبر کرد و لذت برد... یعنی من که می تونستم و می تونم sot

حیف که الان جزئیات داستان خیلی تو خاطرم نیست.... وگرنه بیشتر می نوشتم
ولی الان در این حد می تونم بگم فقط که این مجموعه با همه ی ضعف هایی که مطمئنا بهش وارده به خاطر موندنی بود.... حداقل برای من. اونقدر که هفته ی پیش که سفر رفته بودم توی جاده هر جا کندوی عسل می دیدم یاد عسل ملکه ی زنبور ها و... می افتادمنیشخند یا اینکه هنوز هم که هنوزه گهگداری یه سری چیزها رو به سبک نوشته های روی ورودی غار های کوهستان وحشت می نویسم.... و هنوز از رمز جارد و اندون توی قصر موقعی که بچه بودن استفاده می کنم....
امضای diena0403:

[عکس: zyfm4vj7t96ainfrh8d0.jpg]

***** 늘 감사하는 마음으로 살자 *****
=
***** Always Live With a Thankful Heart *****
^_^
30-06-2014 01:00 PM
بازدید از وبسایت این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: بوفچه , ادموند پونسی
جسي فارول
*

پست‌ها:10
اعتبار: 0
تشکر ها: 0
30 تشکر شده در 10 ارسال

سکه: 173.55Ω

ارسال: #5
خب دلتورا
من به شخصه از مجموعه ی اولش خیلی خوشم اومد مخصوصا بازگشت به دل خیلی هیجان انگیز بود فضاسازی عالی بود نویسنده موجودات جالبی خلق کرده بود
شخصیت ها هم جالب بودن
ریتم جذب کننده ای داشت برعکس سیپتیموس هیپ
اما بعضی جاها یه سری از توصیفات قابل درک نبود
ولی مجموعه دوم کتاب اول و دومش خوب بود اما قسمت سومش کلا منو زده کرد داستان کند پیش میرفت که وسطاش ول کردم
و دیگه نخوندم ولی حالا این تاپیک شاید باعث شد دوباره بشینم بخونمشHammer
امضای starlight:

Maturity is not when we start speaking big things… it is when we start understanding small things.
01-07-2014 05:19 PM
 تشکر شده توسط: بوفچه , ادموند پونسی
کارآموز جدای
*

پست‌ها:6
اعتبار: 0
تشکر ها: 1
13 تشکر شده در 6 ارسال

سکه: 109.95Ω

ارسال: #6
خوب خوب خوب
دلتورا . بهترین قسمتش همون قسمت اول بود . بقیش هم خوب بود ولی نه به اندازه ی اولیی! داستان خیلی کند شده بود! ولی واقعا یک دنیای دیگه داشت این قصه ! از اینش خیلی خوشم اومد !
امضای stormborn:

زندگی بوسیله تضادهاست که مفهوم پیدا میکند.
تاریکی و روشنی...عشق و نفرت...سیاهی و سفیدی...شب و روز...شیطان و فرشته!!
و چه به آشوب کشیده میشود زمانی که دو جهان با یکدیگر آمیخته شوند و تضادها در مقابل یکدیگر قرار بگیرند.
17-07-2014 12:54 PM
 تشکر شده توسط: بوفچه
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme Design by امید کریم زاده

وب سایت طرفداران فانتزی ایران ، یکی از اولین سایت های ایرانی با موضوع ادبیات و ژانر فانتزی است که با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان ایرانی با این گونه ادبی که در ایران به تازگی گسترش پیدا کرده است. این سایت در تاریخ بیست و نهم مرداد ماه سال 1388 شمسی برای بار دوم سیستم مدیریت محتوای خود را تغییر داد و بازگشایی شد و تمامی مطالب و آرشیو های سایت متعلق به بعد از تاریخ مذکور می باشد. این سایت از سال 1392 در آدر س http://fwi.ir/forum به فعالیت خود ادامه می دهد.