نام‌کاربری:  
رمزعبور:     

بزودی
    انتخاب بهترین کاربر ماه
    چه کسی بهترین کاربر ماه است؟
By : MyBBSkin.CoM

ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پایان, سرانجام غم انگیز ماجراهای ناگوار.
استاد جدای

وضعيت : آفلاین
پست‌ها:505
اعتبار: 13
تشکر ها: 504
1722 تشکر شده در 509 ارسال

سکه: 8,295.67Ω

ارسال: #1
پایان, سرانجام غم انگیز ماجراهای ناگوار.

دوستان گرامی اینجا درباره ی کتاب ( پایان) آخرین بخش از مجموعه ی (بچه های بدشانس) بحث میکنیم.
همونطور که میدونید پایان این مجموعه با پایان داستان هایی مثل هری پاتر و لوتر و خیلی از فانتزی های دیگه فرق داره. میخوایم درباره ی این شکل جمع بندی خاص نویسنده برای داستان بحث کنیم.
چیزایی که تو ذهن من هست اینه که,
1- آیا پایان داستان مطابق انتظار و میل شما بود یا نه؟
2-اگر نه, چه انتظاری از پایان داشتید؟
3-به نظرتون چنین پایانی دنباله ی سبک خاص نویسنده ی داستان بود یا یک چیز سر هم بندی شده؟
4-اصلا عنوان پایان برای این کتاب و داستانی که در نهایت به شکلی تا ابد ادامه پیدا میکنه و به نقطه ی صفر نمیرسه مناسب هست یا نه؟ و اینکه آیا اسنیکت از انتخاب این عنوان (یعنی کلمه ی قاطعانه ی پایان) برای کتاب سیزدهم, ( که به هیچ وجه پایانی برای قصه ی بودلرها نیست) قصد خاصی داشته یا نه؟ مثلا یک پارادوکس گول زننده.
5-حس نمیکنید قصد اسنیکت از نوشتن چنین پایانی برای داستان اینه که بگه جهان داستان بودلرها مدلی از همین دنیای خودمونه و آخر کار این دنیا برای هیچکس معلوم نیست؟
6- و در کل نقد و نظرات شما درباره ی این جلد آخری.
اونایی که مجموعه رو تموم کردن که خوب نظرشون رو میگن, کسانی هم که هنوز همه ی بخش ها رو نخوندن, انتظار و پیشبینیشون رو از آخر داستان میگن.
و البته لازم به ذکر نیست که اهالی اف اف برا مراعات حال این دسته ی دوم همیشه سعی میکنن بحث هاشون یه جورایی رمزی باشه و باعث لو رفتن نتیجه و پایان داستان نشه.
امضای بلادونا:

به سراغ من اگر می آیی ، تند و آهسته چه فرقی دارد ؟

“تو” به هر جور دلت خواست بیا !

مثل سهراب دگر,

جنس تنهایی من چینی نیست که ترک بردارد ؛

مثل آهن شده در تنهایی ،

چینی نازک تنهایی من ...

(آخرین ویرایش در 26-06-2014 07:19 AM توسط بلادونا.)
13-02-2014 05:07 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: بوفچه , Sarjokhe , Klaus , Anayda.HunTer , Petrova , ادموند پونسی
blanca
*

پست‌ها:315
اعتبار: 3
تشکر ها: 288
653 تشکر شده در 325 ارسال

سکه: 5,884.63Ω

ارسال: #2
RE: پایان, سرانجام غم انگیز ماجراهای ناگوار.
پایان اصلا مطلبق انتظارم نبود انتظار داشتم که حداقل یه چیزایی بفهمم ولی چیزایی که نفهمیدم بیشتر شد خوب اینم میتونه یه سبک خاص باشه برای خودش مگه نه؟ خوب به نظر من شاید قصدش این بوده که ما خودمون یه نتیجه و پایان برای داستان پیدا کنیم اینم میتونه باشه خب همینا
امضای julia:

سنگی که طاقت ضربه های تیشه را نداشته باشد
تندیس زیبایی نخواهد شد
از زخم تیشه خسته نمی شوم
چرا که وجودم شایسته تندیس است
05-06-2014 11:48 PM
بازدید از وبسایت این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: Petrova , ادموند پونسی , بوفچه
Light Knight

پست‌ها:429
اعتبار: 13
تشکر ها: 2156
1118 تشکر شده در 427 ارسال

سکه: 9,496.30Ω

ارسال: #3
RE: پایان, سرانجام غم انگیز ماجراهای ناگوار.
آقا رمزی چیه؟نیشخند
اسپویل کن برهHammer

1- آیا پایان داستان مطابق انتظار و میل شما بود یا نه؟
نه اصلا
البته اصلا فکر هم نمی کردم، چون خود داستان اونقدر معما داشت که بگیم خب حتما یه انتهایی براش هس دیه... البته حدس می زدم یه چی مث این شه. بدمن بمیره و همه چی به خوبی و خوشی تموم شه، اما تو همه ی دوازده جلد کتاب فهمیدیم که پایان خوش تو دنیای بودلر ها وجود نداره!تفکر

2-اگر نه, چه انتظاری از پایان داشتید؟
خنثی

3-به نظرتون چنین پایانی دنباله ی سبک خاص نویسنده ی داستان بود یا یک چیز سر هم بندی شده؟
به نظرم خیلی خیلی وقت گذاشت این بشر برا جلد آخر... خیلی عالی بود کتاب... و جالبه که من هی رگه هایی از سیاست توش گیر می آوردمنیشخند

4-اصلا عنوان پایان برای این کتاب و داستانی که در نهایت به شکلی تا ابد ادامه پیدا میکنه و به نقطه ی صفر نمیرسه مناسب هست یا نه؟ و اینکه آیا اسنیکت از انتخاب این عنوان (یعنی کلمه ی قاطعانه ی پایان) برای کتاب سیزدهم, ( که به هیچ وجه پایانی برای قصه ی بودلرها نیست) قصد خاصی داشته یا نه؟ مثلا یک پارادوکس گول زننده.
ببینین، اصلا بحث پارادوکس نیست، چون چیزی رو نپیچونده بود. تنها معما، آینده ی بودلر ها بود که برام شکل گرفت، چون با فهمیدن آینده ی اونا از خیلی چیزام سر در می آریم. مطمئنا اونا در مورد سرنوشت کواگمایرها، معما بزرگه(همین علامت سوالهنیشخند) و اینا تحقیق می کردن و حداقل به جوابایی می رسیدن.

5-حس نمیکنید قصد اسنیکت از نوشتن چنین پایانی برای داستان اینه که بگه جهان داستان بودلرها مدلی از همین دنیای خودمونه و آخر کار این دنیا برای هیچکس معلوم نیست؟
آخر کار این دنیا که مشخصه... بالاخره داغون می شیم می ریمنیشخند
راستش، اسنیکت یه جورایی سعی کرد بگه که شاید یک سری ناملایماتی باشه، اما همیشه امکان برد بر بدشانسی ها هست... آینده ی بودلرها رو ناتمام گذاشت، چون اسنیکت بعدی خود ما خواهیم بود. ما تو ذهنمون آینده ی اونا رو رقم می زنیم.
حالا ضایع اس دیه... ولی من اینجوری برداشت کردمHammer

1- و در کل نقد و نظرات شما درباره ی این جلد آخری.
این چرا شماره ی یک داره؟
همینا دیه... گفتم
امضای ادموند پونسی:

و در آنجا که سکوت است و سکوت است و سیاهی...

[عکس: 8d13cf26c4b4.jpg]

چقد ملت امضای منو می خونن و حرف گوش می کنن...
ینی الان شماره حساب بدم پول هم می ریزین به حسابم؟Hammer
25-06-2014 11:39 PM
بازدید از وبسایت این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: بلادونا , بوفچه , julia
ارسال پاسخ  ارسال موضوع 

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان

تــرجمـه شده توسط: Www.My-BB.Ir و iora.ir
قدرت گرفته از: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme Design by امید کریم زاده

وب سایت طرفداران فانتزی ایران ، یکی از اولین سایت های ایرانی با موضوع ادبیات و ژانر فانتزی است که با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان ایرانی با این گونه ادبی که در ایران به تازگی گسترش پیدا کرده است. این سایت در تاریخ بیست و نهم مرداد ماه سال 1388 شمسی برای بار دوم سیستم مدیریت محتوای خود را تغییر داد و بازگشایی شد و تمامی مطالب و آرشیو های سایت متعلق به بعد از تاریخ مذکور می باشد. این سایت از سال 1392 در آدر س http://fwi.ir/forum به فعالیت خود ادامه می دهد.