9 نظر

 1. من میخوام عضو شم ولی نمی ونم چه جوری لطفا راهنمایی کنین چون هرچی گشتم قسمت ثبت نامو پیدا نکردم

 2. ترجمه جلد 2  کتاب شاگرد شبح گیر ادامه پیدا می کنه ؟؟

 3. سلام

  كتاب شاگرد شبح گير جلد دو رو تا فصل 10 خوندم. دنبال بقيه اش مي گردم. شما دارينش؟

   

 4. داستانهای حکمت‌آموز جامع (ذن جامع) (جلداول) ( ذن در طریقت هنرهای رزمی)
  اولین کتاب تفسیر داستانها و معماهای(کوآن) ذِن:

  چاپ نخست کتاب «داستانهای حکمت‌آموز جامع (ذن جامع) (جلداول)» ، یازدهمین اثر استاد محمدرضا یحیایی است که در چهار بخش اصلی و ۱۲۴ مبحث در خردادماه ۱۳۹۳ منتشر شده است.

     یکی از جاذبه‌های مفید در امر سیر اِلی‌الله، که می‌تواند انسان‌ها را به خودشناسی و خداشناسی نزدیک و راهنمایی نماید، ذِن می‌باشد.
     در این کتاب سعی‌شده تمامی روش‌های مفید برای کسب خودشناسی و خداشناسی، به‌صورت قابل درک و فهم برای شما عزیزان، به رشته تحریر درآید.
    هر داستان عرفانی و حکمت‌آموز، به‌خصوص اگر مربوط به تعلیم و تعلّم باشد، علاوه بر ظاهر قضیه، یک‌سری محتویات درونی هم دارد، که این محتویات درونی باعث رشد سریع انسان در سیر و سلوک الی‌الله می‌گردد.
    داستان‌های حکمت‌آموز جامع، یا داستان‌های واقعی ذِن، انسان‌ها را به وادی تفکر در زمینۀ این سئوالات که: از کجا آمده‌ایم؟ به کجا می‌رویم؟ و برای چه آمده‌ایم؟ معطوف می‌دارد.  وقتی استاد روشن‌بین، این سئوالات را مطرح می‌کند؛ جواب آنها را نمی‌گوید. زیرا جواب این سئوالات، به تجربیات شخصی هر شخص سالک و روندۀ راه حق و حقیقت مربوط می‌باشد، و در نهایت جزء اَسرار است.
    در واقع، اساتید دانا، تمامی جواب‌ها را در طول سال‌های زندگی‌شان، به شاگردان و اطرافیان خود به‌صورت رمز و راز می‌گویند. فقط کافی‌است که شاگردان و اطرافیان این اساتید روشن‌بین، رمز آن‌را کشف کنند. در این‌صورت تمامی سئوالات‌شان جواب داده خواهد شد.
    اگر به زندگی افرادی‌که به روشن‌شدگی (سامادهی) رسیده‌اند، نگاه کنید، این موضوع را متوجه می‌شوید که همگی آنها، در یک لحظۀ به‌‌یاد ماندنی، به روشنایی رسیده‌اند، و از آن به‌عنوان بهترین لحظة عمر خود، یاد می‌کنند. و نکتۀ دیگر اینکه آن‌زمان به‌یاد ماندنی و کم‌نظیر (سامادهی)، در سخت‌ترین و بدترین و تاریک‌ترین و بن‌بست‌ترین و ناامیدانه‌ترین لحظات زندگی، که تمامی نیزه‌ها به‌طرف آنها نشانه‌گیری رفته، و فشارهای زیادی به سمت آنها، بوده است.

  جلد اول این کتاب، با موضوع ذن در طریقت هنرهای رزمی است که بخش دوم کتاب شامل موارد زیر است: تاریخچه و پیدایش ذِن، حکمت ذن، شناخت راه و حکمت ذن، آموزش حکمت ذن، تمرینات کسب حکمت ذن، تکنیکهای مفید برای تقویت نیروهای سه‌گانه (جسمانی، ذهنی و روحانی)، بصیرت بی‌حرکتی (خلاء فکری)، قدرت و کارآیی حکمت ذن، فلسفه ذِن ، طرح معّما (کوآن)، طریقة پیداکردن جواب معمّاها ، چگونه به داخل ذِن نُفوذ کنید (یکی شدن با ذِن) ، ذِن چیست و چگونه از ذِن برای ارتقاءِ سطح زندگی خود استفادۀ لازم را ببرید.

  نویسنده، در بخش بعدی کتاب، به تفسیر و تشریح عمق مفاهیمِ ۱۱۴ داستان آموزنده در رابطه با ذِن پرداخته است که نه‌تنها برای رزمی‌کاران بلکه برای عموم مردم درس زندگی، حکمت و معرفت دربر خواهد داشت.

  بخشی از این داستانها، از داخل کتابهای دیگر است، و بخشی هم از اساتید خارجی دریافت شده است، 
  و برخی هم، از طریق روشهای دیگر گرفته شده است که در گذشته، سینه به سینه به شاگردان نقل میشده و در کتابی مکتوب نشده بود و برای اولین بار است که (در دنیا) مکتوب میشود؛ و در نهایت، تفسیری بر آنها نوشته شده است.

  نخستین چاپ کتاب «داستانهای حکمت‌آموز جامع (ذن جامع) (جلداول)» یا «داستان‌های واقعی ذِن»، با شمارگان دو هزار نسخه‌ در ۴۷۲ صفحه، به بهای ۲۷ هزار تومان به همت انتشارات نماد اندیشه منتشر شده است.-

  تلفن فروش: 
  ۰۲۱۲۲۴۱۲۳۳۷ – ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰
  09373234130- 02122412337
  AmirNemati3298@gmail.com
  وب سایت نویسنده: http://www.mry14mn.com 

  https://www.facebook.com/Comprehensive.Wise.Stories11Comprehensive.Zen1

  با مراجعه حضوری، میتوانید هزینه بالای ارسال پستی را ندهید و کتابهای جدید و کتابهای دیگر که در گذشته چاپ شده است را تهیه کنید.با تعیین وقت قبلی. حتی ایام تعطیل.

  فهرست‌نویسی فیپا:

  سرشناسه : ی‍ح‍ی‍ای‍ی‌، م‍ح‍م‍درض‍ا، ۱۳۴۷ – 
  عنوان و نام پدیدآور : داستانهای حکمت‌آموز جامع (ذن جامع)/نویسنده محمدرضا یحیایی.
  مشخصات نشر : تهران: نماد اندیشه، ۱۳۹۳.
  مشخصات ظاهری : ۴۷۲ص.
  شابک : 978-600-7045-00-8
  وضعیت فهرست نویسی : فیپا
  موضوع : ذن — داستان
  موضوع : ذن
  رده بندی کنگره : BQ۴۰۲۸ /ف۲ی۳ ۱۳۹۳
  رده بندی دیویی : ۲۹۴/۳۹۲۷
  شماره کتابشناسی ملی : ۳۴۱۰۵۵۳

 5.  فصل دوازدهه اسپوکو بزارید دیگه امروز چاهارشنبست 🙁 🙁 :'( :'( 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*